2015. február 15., vasárnap

Isaac Asimov: Alapítvány (by Xinti)

Elsősorban megemlíteném, hogy ez a 19 részes Alapítvány-Robot-Birodalom univerzum 15. könyve. A történetek valóban összefüggenek, ám külön-külön is megállják helyüket. Én valamilyen oknál fogva ezzel a könyvvel kezdtem, szerencsére ez nem zavar be, bármikor belenyúlhatnék más részébe, hogy a felépített univerzum emberi világának egy-egy stádiumát tanulmányozzam.

Asimov egy kemény, sokat gondolkodós klasszikus sci-fi történetét olvashattam el. Kissé nehezen lendültem bele a történetbe, de egyre gyorsabban pörgött az egész. Az emberiség, aki már meghódította az univerzum ismert területeit, egy hanyatló korszakába érkezik el. A Földről is jól ismert társadalmi, tudományos és vallási problémái adódnak a fejlett társadalomnak. A világ törvényei szerint elérkezik egy primitív korszak, és ezt az új sötét középkort igyekszik tudósok egy csoportja matematikai-logikai úton a történések megjóslásával és egy Galaktikus Enciklopédiát író tudós-társaság létrehozásával lerövidíteni. Nagyon érdekes módon illeszkedik be a statisztikai elemzés ebbe a világba. Rá kellett jönnöm, hogy a mai világunkban is ugyanilyen módon működnek a spekulánsok. Az egészből a lényeg, hogy az univerzum peremére telepített tudósok és mérnökök által betelepített bolygó szervezi és tartja életben a peremen élő primitív népek között az addigi ismeretek morzsáit. Egyszer tudomány-vallássá szervezve terjesztik a tudományt, máskor a gazdasági fejlődés és gazdagság ígéretével tartják sakkban a leépült bolygókat, mindezt úgy, hogy csak a központi bolygó, a Terminus lakói ismerik a valódi okokat és hátteret. Több válság is elérkezik a regényben, körülbelül 50 éves ugrásokat tesz a történet. Minden egyes válság más-más vezetőt és más-más megoldást igényel, és ezek mind briliánsak. Nagyon érdekes és nagyon tanulságos volt elolvasni.


Csak kemény sci-fi rajongóknak ajánlanám, nem az a tipikus könnyen emészthető tudományos fantasztikum. Én azonban már a többi rész olvasását tervezgetem. 

Jessica Park: Flat-Out Love – Szeretni bolondulásig (by Mayya)

Borító: Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem személy szerint dühít, hogy a legtöbb borítónak
semmi, de semmi köze a történethez. A figyelem felkeltés eszközeként használják őket, de sokszor át esetnek a bizonyos paci túloldalára. A könyv és a külseje szerintem pont annyira összetartoznak, mint a dió és a héja. Egyik sincs a másik nélkül, tehát miért kell a kettőt olyan messzire vinni egymástól? Van ebben valami logika? Vagy aki a külsőt tervezi, el sem olvassa a történetet? Azt hiszem, ez a könyvkiadás örök rejtélye marad…

Ez viszont fantasztikus, nem? Egyszerű, letisztult, mégis van benne némi bolondosság, ahogy minden betű más mintát kapott. Nagyon tetszik. Rögtön megfogott magának. Benneteket nem?

Cím: Életem első párbajos olvasónaplóját – Percy Jackson és az olimposziak – is a cím elemzésével kezdtem, engedjétek meg nekem, hogy a Flat-Out Loveval is így indítsak!

A flat egy igen érdekes angol szó. Legalábbis ezzel a könyvvel kapcsolatban nagyon is találó. Hogy miért? Aki némi időt töltött már az angol nyelv tanulmányozásával tudja, hogy egy szónak legalább négy-öt jelentése van ebben az – átkozott, ó bocsánat csodálatos – nyelvben. És ha ez nem lenne elég, a prepozíciókkal és kötőszókkal sokszor meg is változik ez a jelentés. Tiszta idegbaj, én mondom L

Hát, lássuk, miket lehet tudni erről a szóról és a címről:
  1. flat= lakás, flat out – némi képzelőerővel fordíthatjuk így: kilakoltatott, lakástalan… persze ez nem hivatalos, és csak határtalan fantáziám szüleménye, mégis tetszik az ötlet – leginkább, mert az enyémJ – hiszen a történet úgy indul, hogy a főszereplőnk, Julie Seagle Bostonba költözik, vagyis csak költözne, ha a lakás, amiért előrefizetett valóban létezne. Szívás…
  2. flat – melléknévként is megállja a helyét, annyit jelent: lapos, sík. Ami szépen kapcsolódik Julie befogadóihoz – anyukája egy régi barátnője és annak családja, - Watkinséknál állandó családtag Fotó Finn, a legidősebb bátyó lapos formája.
  3. flatten out – az amerikai angol ismeri ezt a kifejezést, igét, annyit tesz: kisimít, elsimít, rendbe hoz. Hát, hogy Julie hoz rendbe valamit, vagy Juliet hozzák rendbe, ezt nem mondom el, ne legyetek lusták magatok is kideríteni! Ha rájöttetek, írjátok meg melyik igaz, szerintetek…

(Most, hogy túljutottunk Maya mániákus címelemző bevezetőjén, ideje a történetre koncentrálni.)

Tehát, Julie Bostonban van, ideiglenesen, vagy mégsem annyira ideiglenesen megszállt a Watkins családnál, és elkezd egyetemre járni. Juhú! Mennyi újdonság, nem igaz? Új haverok, új lehetőségek, új tanárok, és minden új, amit csak el tudtok képzelni.

De ez a könyv nem Julie egyetemista kilengéseiről szól. Bár itt-ott persze előkerülnek a haverok és bulik, kávéházak és randik, mert mégis csak egy fiatal lány áll a középpontban, nem ez a főszál, amit nem is igazán bánunk. A hangsúly teljes mértékben a Watkins családon van, akik mindannyian nagyon összetett egyéniségek.

Itt van példának okáért már az első fejezetben megismert Matt, aki idióta pólókat hord, matek zseni és az önzetlenség szobrát róla lehetne mintázni. Íme, egy fiú, hölgyeim és uraim, aki a lelkét kiteszi a családjáért. Sok dologban megfontolt és határozott, belül azonban bizonytalan és gondoskodásra, szeretetre vágyik. Mattől egy kedvencem:

– Kétszakos vagy? Fizikás és matekos? Jesszusom…
– Tudom. Kockafej. – Matt vállat vont.
–  Nem, ez igazán lenyűgöző. Csak meglep, hogy elfér az agyad a koponyádban.
–  Különleges tömörítőprogrammal láttak el, amely lehetővé teszi, hogy a rengeteg tárolt információ csak akkor kerüljön elő, ha épp szükségem van rá. Egyelőre csupán a bétaverziót futtatom, úgyhogy elnézésedet kérem bármilyen felmerülő problémáért. Igazán nem állhatok jót magamért.

Vagy Celeste, a kishúg, aki akkora átalakuláson megy át, hogy a könyv végére szinte rá sem ismerünk. Nem lehet elmenni mellette szó nélkül, sok humor forrása a felnőttes gondolkodás módjával. A változás azonban nem egyik pillanatról a másikra történik, szépen lassan csepegteti az író az infókat, ettől olyan realisztikus, megfogható. Egy idézet tőle:

„Jó jelnek tartom, hogy van olvasnivaló. Barátságos atmoszférát érzékelek itt.”

2014-ben megjelent a kötet „folytatása” is. Flat-out-Matt – Titkolni bolondulásig címmel. Igen, jól
látjátok nem csak a borító hasonlít, hanem a cím is. Ebben a kötetben – nem túl nagy meglepetés – Matt szemszögéből láthatunk jeleneteket és kapunk néhány extrát is!

És így végül lássunk egy szerettem/nem szerettem listát a könyvvel kapcsolatban. Előre is elnézést kérek, mert a szerettem részből lesz több. Jóval több. Nem lehet elmenni emellett a könyv mellett úgy, hogy ne avasson az ember kedvencet vele, úgyhogy nézzétek el a részre hajlásomat.


Szerettem
Nem szerettem
ü    a jól kidolgozott karaktereket
K    a csattanót, mert egészen kiszámítható lett a könyv közepére
ü  a szuperül felvázolt helyszíneket
K    Julie bevezetője magáról kissé félrevezető
ü  az átgondolt, izgalmas cselekményt
K    a Watkins szülők és Julie anyjának „alig” szereplését
  ü  azt, hogy az író felismerte az internet/közösségi oldalak fontosságát a mai fiatalok életében és ezt is ábrázolta

ü    a fejezetek elején lévő aranyos „állapot”-okat

ü  a vicces – évődős párbeszédeket





Jane Teller: Semmi (by Szofi17)

A mű írója: Janne Teller
A címe: Semmi

A vaker elkövetője: Szofi17
A vaker címe: A semmi

Ezt a könyvet csak tudományos gyűlésekre vigye magának olvasnivaló céljából, ezzel elkerülendő a cseppet-sem-vicces beszólások terjedését! Köszönjük.

Nincs. Semmi. Se.

Sose féltem könyvektől. Nem féltem ijesztő sztorik olvasása közben. Szellemekről, űrlényekről szóló történeteket bambultam elalvás előtt. És pont egy ilyen (szellem, boszi, ijesztő dolog-mentes) könyv tesz be!

A könyv maga egynapos. Ezalatt azt értem, hogy össz-vissz nincs 200 oldal, szövege pedig meglehetősen könnyű. Feldolgozni viszont kicsit tovább tart.

Mi a semmi? Őszintén bevallva, én ilyeneket szoktam gondolkodni fizikaórán (mer' még a témába is vág!). Csak nálam egyszer kicsöngetnek, a belső vakerom pedig abbahagyja ön-vitáját. Mi van, ha valaki tovább agyal ezen?És ezután már vissza se megy órára...

Ennek hatására egy tucat gyerekben az, ami sokaknak: CSAKAZÉRTIS.

Azt már tudjuk, hogy a gyerekek tudnak kegyetlenül igazak lenni...

Ez a csapat emberke kitalálja: megkeresik azokat, amiknek van értelmük. S mint oly sokan idézték már: ami lényeges, az a szemnek láthatatlan. Vagyis azokat a dolgokat kell az "értelem hegyére", amikhez érzelmeket fűzünk.
Mert ezeknek van értelmük.

Kezdetben a látszólag nem fontos, mégis elengedhetetlen dolgok jönnek:
Egy pár zöld szandál és papagájos fülbevaló.- mint lánynemű (!) nekem már itt szívfacsaró élményem volt.
Egy egész könyvsorozat. -nem kell magyarázkodnom, hogy miért fáj.
És végül... elveszíted önmagad is.

A kérdés adott: Az értelmet keresték. A Fontos Dolgok Halmának így volt értelme?

Ezt már mindenki magában dönti el...

2015. január 19., hétfő

Lainey Reese - Asztal három főre (by MiraRita)

Fülszöveg:

Riley Ramirez tudta, az egész élete megváltozik, amikor New Yorkba költözik. Arra azonban nem számított, hogy már a városban töltött első éjszakáján bekövetkezik. Első látásra őrjítő vonzalmat érez egy éjszakai klub tulajdonosa, Kincade Marshall iránt, ami a másik fél részéről is azonnali viszonzásra talál. Amikor rájön,  hogy a férfi, aki ízig-vérig dom, teljes megadást vár el tőle, még akkor is, ha arról van szó, hogy behódoljon a legjobb barátjának, Trevor Weelingtonnak, készségesen, sőt buzgón veti bele magát a szexuális kalandozásba.

Cade és Trevor a barátságuk kezdete óta megosztottak mindent, beleértve a nőket is. Most viszont egyetlen Riley-val töltött éjszaka elegendő, és rájönnek, ő álmaik hölgye. Teljes érzéki fegyvertárukat bevetik, hogy meggyőzzék, többről van szó holmi alkalmi kalandnál.

Alighogy Cade és Trevor Riley-ra irányítja a figyelmét, valaki a tudtukon kívül támadást intéz a törékeny kapcsolat ellen, és mire rájönnek, már majdnem késő. Az illető célja Riley halála. A barátok, akik az „igazi” megtartásáért harcoltak, hirtelen kénytelenek a nő életéért küzdeni.

Riley New York-ba költözik újonnan szerzett munkája miatt. Amint a városba érkezik, beköltözés, és kipakolás után az első dolga az, hogy bulizni induljon a new york-i éjszakába, mégpedig egy olyan klub-ba amilyet a filmekben látott, ahol hírességekkel is összefuthat az ember lánya. A taxis akihez beszáll New York legmenőbb klubjába viszi. Simán beengedi a kidobó, ami a hely tulajdonosának nem igazán tetszik. Aztán gondol egyet, és megszólítja, majd néhény perc múlva már a klub-tól elszeparált plexi –vel elválasztott boxban ülnek, illetve khhhmmm szexelnek. Szexi tulajdonosunk Cade teljes alázatot vár el tőle és Riley-t ez különösebben nem is zavarja, úgy érzi engedelmeskednie kell neki.

Cade elviszi a lakására, majd jó pár órával később hívja a legjobb barátját Trevort, hogy nézze meg új szerzeményét. 

Trevor reggel érkezik, felébresztik Riley-t, és beavatják kis titkukba, miszerint ők osztozni szoktak a nőkön, így tőle is ezt szeretnék, jobban mondva ezt várják. Mivel Trevor is dögös, Riley-nak pedig azt hiszem nem stimmel valami az agyával természetesen beleegyezik. 

Sok-sok átdugott óra után aztán a fiúk előállnak a következő lépéssel, vagyis hogy Riley hagyja ott a frissen szerzett állását, lakását, és költözzön hozzájuk, és persze nélkülük sehova nem mehet. Igazából nem túl sokat gondolkozik főhősnőnk, így hármasban éldegélnek. 

Persze kell valami ami belerondít a paradicsomba, így esik meg, hogy egy forró fürdőben elfogyasztott desszert után Riley rosszul lesz, majd elájul, végül kórházban köt ki, mint kiderül megmérgezték. Természetesen a tettes elnyeri méltó büntetését, ők pedig élnek együtt vígan hármasban, sőt Riley büszkén újságolja szüleinek, hogy két udvarlója is van egyszerre, akikbe fülig szerelmes. 

Végül a két szexi csődör feleségül veszi Riley-t, mert hát ez ugye teljesen természetes…


Összességében nem volt ez rossz könyv, de a jótól is messze állt.

 Iszonyatosan bosszantott, hogy Riley még csak nem is gondolkozott egy-egy döntés meghozatala előtt, neki teljesen természetes volt, hogy csak úgy szexel egy tömött klubban, hogy két pasival jár egyszerre… 

Christina Lauren – Gyönyörű idegen (by MiraRita)


Fülszöveg:

Egy sármos angol playboy. Egy lány, aki végül élni akar. És egy titkos viszony, ami a lehető legélénkebb színekben mutatja meg magát.

A fiatal pénzügyi zsenit, Sara Dillont, csalja a pasija, ezért elköltözik New Yorkba, hogy minden komolyabb elkötelezettség nélkül egyszerűen jól érezze magát. Egy bárban találkozik egy ellenállhatatlan, szexi, brit fickóval, és belemegy az egyéjszakás kalandba. De az a mód – és a sebesség –,
ahogyan leolvadnak a gátlásai, megváltoztatja a férfihoz való viszonyát: alkalmi partnerből ő lesz számára a Gyönyörű Idegen.


Az egész város tudja, hogy Max Stella imádja a nőket, Wall Street-i rosszfiús sármja számtalan trófeát hozott már neki, de Sara hatására gondolkodott el először azon, hogy talán mégis van valaki, aki a hálószobán túl is a partnere lehet.

Annál, hogy olyan helyen találkozzanak, ahol bárki beléjük botolhat, csak egy dolog ijesztőbb Sara számára: az, hogy egy privát helyen túl közel kerüljön Maxhez.

A történetünk Sara-ról az előző részben (Gyönyörű rohadék) megismert Chloe barátnőjéről szól, aki kiszállva 6 éves kapcsolatából elköltözik New York-ba, hogy ott új életet kezdhessen, mégpedig úgy, hogy jó távol tartja magát a pasiktól. 

Na persze az első csajos estéjükön a bárpultnál belebotlik egy gyönyörű idegenbe, Max-be a szexi playboy-ba. Max ahogy megpillantja Sara-t eldönti, hogy megszerzi, és hát sikerül is neki. 


Egyéjszakás kalandnak indul a dolog köztük, de Max nem tudja kiverni a fejéből Sara-t, így igyekszik úton-útfélen „véletlenül” belebotlani a lányba. Persze Sara viaskodik magával, mit is tegyen, hiszen Max szexi, gyönyörű, és isteni szerető, de nem szeretne belebonyolódni különösebben egy kapcsolatba, nem akar pórul járni,, így ő határozza meg, mikor hogyan találkozhatnak. Max választja a helyszínt, és a ruhát, így mindenféle extra hely lesz alkalmi légyottjaik helyszíne.



Imádtam! Könnyed, szórakoztató, lebilincselő. Nem igazán pornóregény, jó nem mondom van benn szex épp elég. De van szerelem is. Kicsit romantikus, kicsit erotikus, épp ahogy azt kell J
Mindenképpen érdemes elolvasni, persze csak a Gyönyörű rohadék után! 

2015. január 4., vasárnap

Licia Troisi: Gyilkosok szektája (by Vivogle)


Avagy az első bérgyilkos, akit megszerettem

„A fájdalom teszi. A fájdalomtól hamarabb érik felnőtté az ember.”

Licia Troisitől már olvastam a Sárkánylány-sorozatot, és nagyon szerettem, ezért utánanéztem az írónőnek, és megtudtam, hogy van még egy sorozata: az Égvilág-trilógia. Sokáig nem mertem belevágni, mert nagyon sötétnek tűnt a történet, és én a kedves, romantikus sztorikhoz vagyok szokva, a Sárkánylány is egy aranyos ifjúsági fantasy volt. Végül mégis győzött a kíváncsiságom.

A történet egy fiktív világban, Égvilágban játszódik. Sötét idők járnak, a hatalom zsarnokok kezében van, az egyszerű nép pedig szenved. Ilyen körülmények között ismerkedünk meg a főhősünkkel, egy nehéz sorsú 16 éves tolvajlánnyal, Dubhéval. A lány bérgyilkosnak is ki lett képezve, de nem igazán szeret ölni, amikor csak lehet, kerüli a gyilkosságot. Fiatal kora óta egy titokzatos szervezet, a Gyilkosok szektája elől bujkál, de aztán egy átok, amit a szekta küldött rá, megpecsételi a sorsát: szörnyeteggé válik, elveszti önmagát, hacsak nem engedelmeskedik a Gyilkosok szektájának - egyedül nekik van ellenszerük az átokra. Kiderül, hogy azért üldözték, hogy csatlakozzon hozzájuk: azt mondják, ez a sorsa. Dubhénak nincs más választása, minthogy beálljon azok közé, akiktől egész életében menekült: egy olyan csoportba, amiben a tagok kedvtelésből gyilkolnak. 

Na igen, tényleg nem egy vidám történet. A cselekmény két fő szálon fut, az egyik Dubhe jelenét írja le, a másikból pedig a gyermekkorát ismerhetjük meg. Eleinte nem szerettem a gyerekkori szálat, mert úgy éreztem, nem viszi előrébb a cselekményt, de később rájöttem, hogy elengedhetetlen Dubhe megismeréséhez és megértéséhez.

Szóval Dubhe. Legalább annyira különleges a karaktere, mint Sofiáé a Sárkánylányból. Közös bennük, hogy úgy kell hőssé válniuk, hogy nem tipikus „hősalapok”, nem tökéletesek. Mindkettőjüknek meg kell küzdenie a jellemhibáival. Itt viszont ki is merül a két lány a hasonlósága; mintha az írónő direkt két teljesen ellenkező jellemű főhőst választott volna – és mindkettőben sikeres is. Sofia egy nagyon félénk, de szeretetteljes lány, akinek bátorságot kell merítenie, hogy hőssé merjen válni. Dubhe bátorságban nem szűkölködik, de senkinek nem mutatja ki az érzéseit, teljesen elzárkózik a világ elől. Sofiában magamra ismertem, de Dubhét nagyon sokáig nem tudtam megkedvelni, kegyetlennek tartottam az életmódját, azt hogy senkit nem enged közel magához. Ezért voltak jók a gyerekkoráról szóló részek: megmutatták, hogyan vált egy teljesen átlagos kislányból azzá, akivé. Fokozatosan megkedveltem, ahogy feltárult a sérült lelke. Nem egy szokványos, folyton vinnyogó tini, az életben maradáshoz korán fel kellett nőnie. De mivel nem volt igazi gyerekkora, valahol mélyen megvan benne az a naivság, szeretetéhség is, ami annyira jellemző a gyerekekre. Talán ez a kettősség az, ami a karakterét érdekessé teszi. 

A többi szereplőt nem igazán tudtam megkedvelni. A Mestert, aki Dubhét felnevelte (bérgyilkossá, ezt azért ne hagyjuk ki), és apja helyett apja volt, számomra egyáltalán nem volt szimpatikus. Bár kapott tőle némi szeretetet a lány, és sok mindenre megtanította, szerintem többet ártott neki, mint amennyit használt. Hiába tudtuk meg róla is, hogyan vált bérgyilkossá, nem tudtam sajnálni, mert meg sem próbált változtatni a sorsán. A Gyilkosok szektájában sem találtam kedvenc szereplőre (mily meglepő), de tetszett, hogy ők sem egysíkúan voltak ábrázolva, hanem az írónő megmutatta a különböző tagok motivációit. Akit nagyon megszerettem Dubhén kívül, az Lonerin volt, egy fiatal varázsló, aki csak a regény második harmadában jelent meg. Nagyon kellett a becsületessége, tisztasága a romlott szereplők közé (nekem is, de főleg Dubhénak). Kíváncsi leszek a második részre, amiben többet fog szerepelni.

Van még egy dolog a könyvben, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Nem vagyok túl vizuális gondolkozású, a leírások általában untatnak. De még én se tudtam nem észrevenni, hogy milyen nagyszerű világot dolgozott ki Troisi. Tökéletes hangulatot teremt a könyvhöz. Égvilág történelmét és földrajzát is megalkotta (a borítóbelsőn van térkép), de mindig csak annyit mutatott meg belőlük, amennyi a történet megértéséhez szükséges. Így pörgős maradt a regény, nem vált unalmassá, mint pl. Tolkien művei (ne kövezzetek meg Tolkien-rajongók).

Az egész könyv egy kicsit bevezető jellegű volt: nem a cselekményre helyeződött a legfőbb hangsúly (bár abból is kaptunk bőven), hanem a Dubhe lelkében zajló folyamatokra, mégis alig tudtam letenni. Fontos témákkal foglalkozott, legfőbbképpen azzal, hogy meg van-e írva előre a sorsunk, ami ellen hiába kapálózunk, vagy mi irányíthatjuk azt? 

Amikor a regény végére értem, először nem tudtam eldönteni, hogy végső soron tetszett-e vagy nem. Aztán eltelt egy kis idő, és Dubhe elkezdett hiányozni. Borzalmasan. Nem tudom, meddig fogom bírni a második rész nélkül, de nem hinném, hogy túl sokáig. Ismét kellemesen csalódtam az írónőben, érdemes volt érte kilépnem a komfortzónámból. Főleg, hogy megtudtam, az ilyen jellegű könyvek annyira nem is állnak távol tőlem… 

Összesített értékelés:10/10

„Elindulni mindig olyan, mint egy kicsit meghalni...”

Lakatos Levente – Aktus (by MiraRita)


Fülszöveg: 

A tragédia, amelyről egyikük sem tehet, mégis az árnyékában kell élniük. A kegyetlen igazság, amely mindkettejüket egyszerre roppanthatja össze. És a visszavonhatatlan ígéret, amely garantálja, hogy találkozásukkor fény derül a titokra.

Anna, a húszas évei elején járó táncterapeuta életcélja, hogy segítsen sebzett lelkű embertársain. Lélektánc névre keresztelt kurzusának ajtaja mindenki előtt nyitva áll, ám a jóhiszeműségével visszaélnek. Egy este titokzatos fiatal férfi érkezik a foglalkozásra, megjelenése fenekestül felforgatja Anna nyugodt életét. Pedig ekkor még nem is sejti, hogy Richárd súlyos titka az ő múltját, jelenét és jövőjét is alapjaiban írja át. Szenvedélyes kapcsolatuk időzített bomba, amely azonban nem csak egyszer robban...

A Dr. Lengyel-sorozat harmadik kötete emberi mohóságról, sóvárgásról és vétkekről szól - szigorúan 18 év feletti olvasóknak.

El sem tudom mondani, mennyire vártam már ezt a könyvet. Ha tehettem volna ezzel kezdtem volna a párbajt, de csak nem rég készült el. Amint megjelent meg is rendeltem, mert hát nem élhetek nélküle J

Imádom Leventét,  a stílusát, a könyveit, és meg kell mondanom nem csalódtam, sőt!
Kicsit megilletődtem, mikor kiderült 890 oldal, de simán olvastam volna bármeddig. Annyira szerettem, hogy igyekeztem szép lassan olvasni, hogy lassabban legyen vége, de annyira kíváncsivá tett, hogy alig bírtam letenni.  Elég friss az élmény, úgy érzem, most nem tudnék elkezdeni egy új történetet, elég valószínű, hogy elkezdem elölről.

Nem fogok spoilerezni, tessék szépen elolvasni! :D

Már a legelején kész voltam. Minél tovább haladtam, annál többször hittem azt, hogy na már sejtem mi lesz a vége, aztán jött egy csavar, leesett az állam, és konstatáltam, hogy nem is vagyok olyan okos, mint azt képzeltem J Van itt minden, mi szem-szájnak ingere, krimi, erotika, szerelem, romantika, izgalom, szerelmi háromszögek, ráadásul elgondolkodtató.

A történet váltott szemszögű (nagy örömömre), ráadásul párhuzamosan futnak a cselekmények, na persze szépen lassan összefonódnak a végére, de mindezt olyan szövevényesen, hogy egy percre sem lankadt a figyelmem. A karakterek remekül kidolgozottak, a cselekmény tökéletesen felépített.
Egy részt sem zár le, minden fejezetet nyitva hagy, amitől néha úgy begurultam, hogy elhagyta néhány keresetlen szó a szám… Nyilván ennek köszönhető a „csak még egy fejezetet elolvasok” című rovat, aztán még egyet és még egyet, végül már csak arra eszmélek, hogy hajnal van és én még mindig nem alszom, de álmos sem vagyok, mert annyira érdekes, úgy izgulok, stb.



Nézzük a szereplőket!

A női karakterek közül egyértelműen Fényes Laura a kedvencem, igazi ízig-vérig belevaló nő.
Annát is szerettem, de néha nyakon tudtam volna vágni, hogy kapjon már a fejéhez J
Férfiak közül nálam Anton a befutó, nem tehetek róla, bírom a tetovált rosszfiúkat  :D
Jó-jó, persze Richárd sem rossz,rejtélyes, dögös, ráadásul érzékeny. Hát kívánhat az ember lánya nála jobbat?
Dr. Lengyel Dávid örök kedvencem marad, de ez a vigyorgós, érzelgős, szerelmet vallós Dávid nekem fura.

Azt hiszem az Anna+Anton+Richárd szál illetve a Laura+Dávid+Róbert szál is megérne egy-egy külön könyvet, én legalábbis szeretném J


Többet nem is írnék róla. Tessék elolvasni! J