2014. november 15., szombat

John Scalzi: Az utolsó gyarmat (by Xinti)


Úgy érzem, Scalzi nagyon ügyesen viszi ezt a sorozatot, az egymás után következő regények folytatásai ugyan egymásnak, de közben mindig teljesen más téma, teljesen más akciók és más szereplők kerülnek előtérbe. Ez a rész most főként politikai, hadviselési és etikai kérdéseket feszegetett, és mindezeket úgy tette, hogy közben pörgött az egész, mindig volt valami akció, mindig volt valami izgulni való. Nagyon érdekes egy ilyen jövőre gondolni, ahol a földi történelemből ismert gyarmatosítási háborúk, viták és szövetségek idegen fajok között játszódnak le. Ide piros pontként rónám fel, hogy egyes gyarmatokat és hajókat felfedezőkről, vagy valaha volt földi gyarmatokról nevezett el. Aggodalommal vegyesen is lehet olvasni a regényt, mert sosem tudni, hogy az emberi faj melyik lépését miért teszi, és amit tesz, azt vajon joggal-e, valamint főszereplőnk, egy volt katonából lett gyarmati kormányzó vajon helyesen teszi-e, amit tesz, amikor ellenszegül, vagy éppen akkor, amikor parancsot teljesít.

Korrekt előrevetítés a regény, az emberi arrogancia, a koncepciós perek, a cenzúra és az állandó macska-egér játszma is előkerülnek. Mindenképpen elgondolkozik az ember, hogy ha tényleg kikerülnénk a nagy világűrbe, gyarmatosításba kezdenénk, akkor ki felügyelné a folyamatokat, ki koordinálna, ki nevezné ki a vezetőket, ki vetne véget a belső harcoknak stb. Persze a való életben nem zajlana ennyire egyszerűen egy-egy bolygó benépesítése. Egy univerzális háború kitörése minden bizonnyal érdekes fordulópont lehet az emberiség életében, a más fajokkal kötődő szövetség, és a nagy szövetségbe való belépés elutasítása, egy kissé második világháborús hangulatot is teremt, persze azt pár évszázaddal modernebben.

A szereplők közül sajnos most csak Jane Sagan jellemfejlődése követhető nyomon, ahogy a volt Különleges katona testéből valódi embert formálnak, és a regény elejétől kezdve igyekszik a DNS-ének megfelelő emberré válni lelkileg is. Nagyon szép gondolat tőle, hogy ott van igazán otthon az ember, ahol lát csillagképeket.

John Perry érdekes figurává vált ebben a regényben. Egyes lépéseivel nem teljesen értettem egyet, a hazaárulás kérdése is érdekessé válik, amikor az embernek a saját gyarmatának és a Gyarmati Szövetségnek is felelősséggel tartozik.

Összességében ismét nagyon élveztem Scalzi könyvét, érdekes és izgalmas fordulatokat hozott, Scalzi hihetetlenül tehetséges író, a sci-fi irodalomban egyik nagy kedvencemmé vált. Nem klasszikus stílusban ír, jó poénokat mindig lehet találni a regényben, közben viszont mély gondolatok és komoly problémák is előkerülnek benne.

Teljesen emberi az egész, ugyanúgy káromkodnak és ugyanúgy  szeretnek is a regényben.

2014. november 14., péntek

Ajándékozás

Kedves mindenki!

Így november közepe táján lassacskán mindenkit elkezdenek foglalkoztatni az ünnepek. Lassacskán mindenki elkészíti, előveszi, leporolja az adventi koszorút, leltárba veszi a karácsonyi dekorációt, és persze lázas gondolkodásba kezd az ajándékokat illetően. Ezzel párhuzamosan pedig a különböző fórumokon, klubokban és persze az iskolákban megkezdődik az az eseménysorozat, ami néhány papírcetlivel indul, és csinos, szeretettel összeállított csomagocskákban végződik, a legtöbben pedig csak úgy ismerik: „karácsonyi húzás”.

A karácsonyi húzásnak számtalan előnye van. Azon túl, hogy a maga titokzatosságával hozzájárul a karácsonyi hangulat fokozódásához, remek lehetőséget nyújt a közösség tagjainak összekovácsolására, és persze az ajándékozástól mindenki egy picikét jobb embernek érzi magát. 

Úgy döntöttünk, idén mi sem maradhatunk ki ebből a szép hagyományból. Ezennel meghirdetjük tehát a Könyvmoly Párbaj első karácsonyi könyvajándékozását!

Az ajándékozás menete a szokásokhoz híven a következő lesz:
1.Jelentkezés – E-mailben várjuk a lelkes ajándékozni vágyókat a konyvmolyparbaj@gmail.com címen. Minden jelentkezőtől szeretnénk kérni az alábbi adatokat:
Teljes név + nicknév
Postacím
Legalább 5 könyvből álló kívánságlista
2. Sorsolás – Ekkor a szokásos cetlis megoldással mindenkinek kihúzzuk, kit kell megajándékoznia. A megfelelő neveket, címeket és listákat mindenkinek elküldjük e-mailben.
3. Ajándékozás – A kapott partnernek mindenki összeállítja az ajándékcsomagot, amiben a kívánságlistájáról legalább egy könyvnek lennie kell, a többit rátok bízzuk.
4. Visszajelzés – A csomag érkezését minden ajándékozott jelzi nekünk vagy közvetlenül az ajándékozónak. Nyugodtan készíthettek képet a csomagról, boldogan mutogatjuk majd a csoportban.
5. Örvendezés – Nem szorul magyarázatra. :)

Fontos: A kívánságlistákon 5-nél lehet több könyv, de kevesebb ne, hogy az ajándékozónak is adjunk lehetőséget a válogatásra, és persze megmaradjon a meglepetés ereje. A csomagba az ajándékozó ettől függetlenül nem csak könyvet tehet, bármilyen plusz aprósággal meglepheti az ajándékozottját.

MÉG FONTOSABB! A listára csak olyan könyveket tegyetek fel, amiknek az ára postaköltséggel együtt, újonnan megvásárolva sem igen haladja meg az 5000 forintot. Nem az a célunk, hogy adósságba verjük a többieket, igaz-e? ;)

Kérjük, hogy csak akkor jelentkezzetek, ha vállalni tudjátok az esetleges kiadásokat. Végső esetben, ha tényleg nem tudtok könyvet küldeni, elfogadjuk ha valamilyen más ajándékkal kedveskedtek az illetőnek. DE amennyiben jelentkeztek, és végül semmit sem küldötök, akkor irgumburgum lesz és nagy-nagy szomorúság.

A jelentkezés november 30. 23:59-ig tart, a neveket pár napon belül mindenki megkapja majd e-mailben. Kérjük, a csomagokat legkésőbb dec. 19-ig adjátok fel, hogy lehetőleg még karácsony előtt megérkezzenek!

Lanatie, Kerol & WildWorld

Philip K. Dick - Vulcan's hammer (by bighairman)

Philip K. Dick a kedvenc irom. Neki koszonhetoen nyergeltem at annak idejen a II. vilaghaborus irodalomrol a sci-fire. Mellesleg azota se valtottam... Hogy miert is a kedvenc? Minel tobb konyvet, tortenetet olvasok olvastam el, annal inkabb egyetertek a konyvek elejen, vegen levo idezetekkel. A fantaziaja egyszeruen lenyugozo, a fordulatai szamomra mindig megdobbentoek, csavarosak, a legfontosabb azonban megis, az egy-egy konyve mogott meghuzodo otlet, vagy alapfelteves, amire aztan a kb. 150-200 oldalnyi filozofia, teologia, racionalis erveles es logika epul. 

A Vulcan's hammer 1960-ban jelent meg, de 1953-ban irodott, azaz ez volt a harmadik muve, ami kikerult a kezei kozul, a masodik regenye. Olyan, mint a legjobb muvei. Nem sokat teketoriazik a legkor megteremtesevel, 2-3 mondat, meg esetleg nehany aprosag es mar le is festette milyen Amerikaban jatszodik eppen aktualis agymenese.

A XXI. szazad elejen (a jovoben) jarunk, egy poszt-apokaliptikus vilagban, ahol a rendet a Vulcan 3 nevu szuperszamitogep altal diktalt elvek alapjan igyekeznek fenn- es betartani.

A tortenet egy gyilkossaggal kezdodik, aztan egy kislany kellemetlen kerdesekkel bombazza a szamitogep altal lefektetett eletet vedeni hivatott fotisztviselot, egy masik tisztviselonek pedig komoly ketsegei tamadnak a rendszer felepiteset illetoen. Hogy hogynem minden mindennel osszefugg, de termeszetesen nem ugy, ahogy azt elsore gondolnank. Mivel Dick regenyrol van szo, megcsak ugysem all ossze a dolog, ahogy masodszorra gondolnank.

Remek parbeszedekbe rejtve fejti ki az iro velemenyet a vilagrol, legyen szo a hierarchikus rendszerekrol, vagy eppen orok temajarol, azaz mi is kulonbozteti meg a gepet az embertol?

Ha meg abba is belegondolunk, hogy immaron 60 evvel ezelott vetette papirra a regeny sorait, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy legalabb olyan latnoki kepessegei voltak, mint pl. William Gibsonnak. Egy-ket dologba hihetetlenul beletrafalt!

Aki egy kicsit is jobban ismeri Dick eletet es muveit, mar itt felfedezhet olyan sajatossagokat, aprosagokat, amik szinte minden regenyeben megjelennek. Csodalkozom, hogy ezt a konyvet meg nem forditottak le magyarra. Ugyanakkor nyugodt szivvel merem ajanlani mndenkinek angolul is, hiszen annak ellenere, hogy remekul csavarja a szalakat es bizony sokmindenrol beszel, meg messze nincsen benne annyi filozofia, mint mondjuk ami igencsak nehez olvasmannya teszi meg magyarul is a VALIS-t, vagy mas muveit.

bighairman

2014. november 10., hétfő

Statisztika 2.0

Sziasztok párbajozók!


A tavalyihoz hasonlóan idén is készítettünk Nektek egy statisztikát számokkal, százalékokkal és mindenféle jóval! :) Kíváncsiak voltunk egyebek mellett idén is a fiú-lány arányra, a legnépszerűbb íróra és könyvre, de megnéztük, hogy milyen nyelveken olvastok vagy, hogy készítettetek-e B listát. Most is - mint mindig - kíváncsiak vagyunk a véleményetekre, úgyhogy ne fogjátok vissza magatokat, akár itt hozzászólásban, de a fórumon vagy a Facebook oldalon is lehet véleményezni. És akkor jöjjenek a számok!


Fiú és lány nevezők aránya: 
Lényegében nem változott a helyzet, még mindig a lányok találják vonzónak a versenyt, a 68 bátor könyvmoly közül mindössze öten (7%) tartoznak az erősebbik nem képviselői közé. :) Ez már azért mezőny a fiú különdíjért. Szorítsunk együtt george08-nak, tees06-nak, bighairmannek, Brannek és Bonaparte 11-nek, hogy minél többen teljesítsék idén a Párbajt!

E-mailes és blogos teljesítők: 
Idén megnéztük azt is, ki hogyan szeretné beadni a naplóit. Ebben az évben feltűnően több az e-mailes teljesítőnk, az eddigi évek 1-2 indulójával szemben most 15-en választották ezt a megoldást (22%), miközben 53 blogot követhetünk nyomon. Mi úgy okoskodunk, hogy ez azért van, mert jobban sikerült megszólítanunk azokat is, akiknek nincs még múltja a blogolással kapcsolatban, ami valahol az egyik célunk is, szóval ennek csak örülni tudunk.

A listák: 
Ahogy már szinte hagyomány, idén is többen vállalták be a 11 könyvet, a 68 indulóból összesen 48-an. Azért a 7 könyvesek sem panaszkodhatnak, 20-an próbálkoznak meg a listájuk teljesítésével. Ha tehát mindenki teljesítené a Párbajt, összesen 668 olvasónaplót készítenének el a szorgos könyvmolyok. Nem semmi mennyiség, ugye? :) Érdekesség egyébként, hogy az idei arány közel azonos a tavalyi 7 és 11 könyves listák arányával: míg tavaly az indulók 75,4%-a választotta a 11 könyves verziót, idén csupán 5%-kal kevesebb, vagyis 70,5% bátorkodott hosszabb listát összeállítani.

Olvasott könyvek nyelve: 
Az ötödik Párbajra is sokan neveztetek idegen nyelvű könyvekkel is. A 21 vállalkozó szellemű jelentkező összesen 81 db idegen nyelvű könyv elolvasását tűzte ki célul – ez a Jokerek kivételével az összes listás könyv 13%-a. A tavalyi 11%-hoz képest tehát apró előremozdulás látszik, lassan de biztosan egyre bátrabbak ilyen téren is a jelentkezők, aminek persze nagyon örülünk, hisz így lesz egyre változatosabb a paletta. A 81 idegen nyelvű olvasmányból 79 angol; ezek közül abstractelf és Kaen bizonyultak a legbátrabbaknak 8-8 db angol nyelvű választással. Amin viszont nagyon meglepődtünk, hogy a maradék két könyv még csak nem is németül íródott. Bori_L ugyanis – ha a google keresője nem csapott be minket :D - 2 portugál nyelvű könyvet is felvett a listájára. Bori, ha ezt a statisztikát olvasod, kérünk, nyilatkozz, jól gondoltuk-e! :)

Legnépszerűbb író: 
A tavalyi "győztesünk", Jamie Mcguire idén sokat veszített népszerűségéből, mindössze 3 jelentkező választotta, nem úgy, mint a régi nagy klasszikust (talán már hívhatjuk így), Stephen Kinget, aki 11 alkalommal került a párbajozók listájára. Tőle kicsit lemaradva érkezik két kiváló szerző, Jodie Picoult és John Green, akiket 8-an választottak idén. A lista harmadik helyén, szorosan a második helyezettek mellett James Dashner áll 7 olvasással. Érdekes, hogy a tavalyi listavezetőknek idén nem sikerült helyezést elérniük.

Legnépszerűbb könyv:
Meglepő módon idén a legnépszerűbb könyv nem a legnépszerűbb írónk tollából került ki. A győztes ugyanis nem más, mint Marissa Meyer minden értelemben fantasztikus regénye, a Cinder, amit 5 versenyző is listára tett. A második helyen holtverseny alakult ki Cassandra Clare Csontváros, és Sarah J. Maas Éjkorona című regényei között. A két könyvet 4 könyvmoly is olvasni fogja idén. A harmadik helyen nagy a tolongás, felsorolni is sok lenne, így a teljesség igénye nélkül: James Dashner: Tűzpróba, John Green: Paper towns, Stephen King: Joyland, Markus Zusak: Könyvtolvaj, Grecsó Krisztián: Megyek utánad, Robert Gailbrath: A selyemhernyó, Kim Harrison: Dead Witch Walking - Boszorkányfutam és még sokan mások. Ezeket a köteteket 3-3 játékos válogatta be a párbajba. Érdekesség, hogy Stephen King lett ugyan idén a legnépszerűbb író, mégsem vezeti magasan a legnépszerűbb könyv versenyét, de azt hiszem, ez nem is meglepő, hiszen ekkora életműből lehet válogatni bőven.

B-listások:
Az idei párbajra a 68 jelentkező közül mindössze 17-en nem készítettek B listát. Az okok között magasan az vezetett, hogy minden könyv ott figyel a polcon, nem kell sem megjelenésre, sem a könyvtárban késve visszavivőkre várni. :) Azért a többség bebiztosította magát, gondolva arra is, hogy nem tetszik a választott könyv, vagy esetleg megrágja a kutya. :)


Lanatie&Kerol&WildWorld

2014. október 23., csütörtök

Évfordulós díjeső

Szépen gyűlnek a jelentkezők, ami minket nagyon lelkesít, már mi is leadtuk a magunk kis szerény listáit. Hogy további motivációt adjunk, most elmondjuk, idén hogy fog kinézni a díjazás.

Fix ajándék: Jól látjátok. A fő jó hír, hogy az ötödik párbaj tiszteletére idén minden teljesítő kap tőlünk egy évfordulós apróságot. Megéri hát küzdeni a listátokkal, hiszen garantáltan nyertesek vagytok.

Sorsolt nyertesek (minimum 1, maximum 3 darab, a felajánlások függvényében): Az előző évekhez hasonlóan Lanatie év végén előrántja majd a varázs szalmakalapját, és randomizál belőle nekünk néhány szerencsés nyertest.

Közönségnyertes (1 darab): Szintén mint eddig mindig, idén is a résztvevők szavazatai alapján választjuk ki az egyik bajnokunkat. Érdemes hát figyelni az olvasónaplók minőségére...

Zsűrinyertes (1 darab): ... már csak azért is, mert mi is figyeljük majd a naplókat az év során, és a végén megtanácskozzuk, ki az az egy darab szerencsés, aki kiérdemli a különdíjunkat.

A Könyvmoly Párbaj Királya-díj (1 darab): Uraim, azért is érdemes törekedni, mert az első fiú/férfi, aki befejezi a párbajt, különdíjat kap. Ha véletlenül nem lenne idén sem olyan hős lovag, akinek ez sikerül, akkor ezt a díjat átvisszük a következő évre.

Közösségépítő Különdíj (1 darab): Már egy ideje beszélgetünk arról, hogy szeretnénk, ha egy jó, aktív közösség tagjai lennénk, és idén végre kitaláltuk, hogyan lehetne ezen segíteni. Néhány újonc már tüzetesebben is szemügyre vette a fórumunkat, és erre bátorítunk mindenkit. Ugyanis ezt a díjat az a résztvevő fogja megkapni (igen, jól látjátok, résztvevő, nem kell hozzá teljesíteni), aki a zsűri megegyezése alapján az év során a legtöbbet tett a közösségünk építéséért. Elsősorban az oldalon és a fórumon, másodsorban a facebook-oldalunkon kifejtett tevékenység számít.


Nos, ennyi lenne. Izgatottan várjuk veletek az idei párbajt is, nagyon jól esett nekünk a sok pozitív visszajelzés, amit a jelentkezéseitekhez mellékeltetek. Szóval írjátok szorgosan a listát, és aktívkodjatok errefelé is! Nemsokára kezdünk!

Lanatie, Kerol & WildWorld

2014. október 17., péntek

Az Ötödik

Kedves régi és új harcostársaink!

Ahogy azt ígértük, idén sem maradtok Párbajtalanul, dehogy maradtok, hisz immár ötödik alkalommal boldogíthatjuk egymást jobbnál jobb könyvekkel és olvasónaplókkal! Eme szinte már jubileumi alkalomból úgy gondoltuk, ideje kicsit közelebb kerülnünk egymáshoz, hátha kiderül, hogy a Könyvmoly Párbaj nem csak egy jó és hasznos játék tud lenni, de egy igazi, támogató és hangulatos közösség is alakulhat belőle.

Ennek megfelelően – és egyéb okokból - némileg módosult a szabályzat is, tehát mindenkit kérünk, olvassa végig figyelmesen! A veteránok kedvéért vastagon szedtük azokat a részeket, amik módosultak vagy újdonságnak számítanak, de persze nekik sem árthat, ha emlékeztetőül végigolvassák az egészet:

A jelentkezés menete:

A listádat te magad állítod össze, majd pedig el kell küldened a megadott határidőig (2014.11.02. 23:59) a konyvmolyparbaj@gmail.com e-mail címünkre, illetve be kell vezetned a közös fájlba, amit a blog jobb felső sarkában találsz. Idén újítás, hogy a jelentkezéshez szeretnénk megkérni titeket, hogy regisztráljatok a Könyvmoly Párbaj fórumjára, amit a blog „Fórum” fülecskéjéről tudtok elérni. Fokozottan kérünk mindenkit, hogy ezekre figyeljen oda, ugyanis az érvényes jelentkezéshez mindhárom feltételnek teljesülnie kell. Az elküldött levélben mindenképpen szerepeljen az a név, amivel a táblázatba is beírtad magad, illetve a fórumon regisztrált felhasználóneved (ha ez a kettő egyezik, azt is jelezd)! Aki blogon fogja vezetni az olvasónaplóit, attól a blog linkjét is szeretnénk kérni.

A listák:

A Párbajlistád összeállításakor két lehetőség közül választhatsz: 7 könyves vagy 11 könyves változat.
  • Ha a 7 könyves verziót választod, ennyi könyvet kell előre megadnod, amiket majd a Párbaj során elolvasol és értékelsz. Lehetőséged van egy B lista készítésére is, ami egyfajta mentőövként szolgálhat arra az esetre, ha az eredeti listádról valamelyik könyvet nem tudod elolvasni. Fontos, hogy B listát csak akkor készíthetsz, ha arra pontosan ugyanannyi könyvet írsz fel, mint az A listára, vagyis jelen esetben hetet.
  • Ha a 11 könyves variációt választod, csupán 10 könyvet kell előre megadnod, a 11. az úgynevezett JOKER könyv lesz, ami tulajdonképpen bármi lehet, amit a Párbaj időszakában olvastál, a lényeg, hogy készíts arról is olvasónaplót. Mivel az A listán 10 könyv szerepel, értelemszerűen ha készítesz B listát, ott is 10 könyvet kell felírnod.
  • Ha a listádon 7 könyv szerepel, 7 könyv elolvasásával már teljesítetted a Párbajt, de ha 11 könyv elolvasását vállaltad, akkor csak annyival nyersz, 7 könyvvel nem!
A naplók:

A játék teljesítéséhez valamennyi elolvasott könyvről „olvasónaplót" kell írni. A résztvevők ugyanúgy vezethetik olvasónaplóikat saját blogjaikon, de ha új játékos vagy, és nem szeretnél ezért blogot indítani, e-mailben is szívesen várjuk az értékeléseidet. Utóbbi esetben (tehát ha az e-mailes küldést választod) viszont arra szeretnénk kérni, hogy az egyes könyvekről írt naplókat folyamatosan küldd nekünk, lehetőleg az értékelés megírását követően azonnal, mert ezeket szeretnénk a blogon egy külön fülön közzétenni, hogy a többi játékos is olvasni és esetleg véleményezni tudja.

A bejegyzések írásához még Brigi készített egy segédletet, amiben pontosan elmagyarázzuk, mit is értünk olvasónapló alatt. Kérünk mindenkit, hogy ezt olvassa el, mivel a korábbi versenyek során több probléma is adódott ennek hiányából! Az olvasónaplót nem az általános iskolai értelemben várjuk, inkább ajánlókat szeretnénk olvasni! Ezenkívül kérnénk titeket, hogy figyeljünk oda a többiekre, nem mindenki olvasta azokat a könyveket, amiket mi és a többség lehet, hogy még szeretné, ezért fokozottan kérünk mindenkit, hogy kerüljük a spoilert!!! Nem szeretnénk ilyesmi miatt senkit sem kizárni, de hagyjuk meg mindenkinek ennek a játéknak az élvezetét! A segédlet megtalálható itt.

A közös fájl kezeléséről:

Mindenkinek fel kell vezetnie magát, az A listáját és az olvasónaplóinak a linkjét a blog jobb felső sarkában található Közös fájlba. A B listát ide nem kell betenni, csupán a korábbi címet kell kicserélni, ha átemeltek a B listáról könyvet. Illetve mindenkit megkérnénk, hogy 11 könyv vállalása esetén csináljon egy plusz sort, amibe annyit ír: „Joker”, ezt is elég cserélni, ha már van olvasónapló a pluszban választott könyvhöz. Kérjük, a közös fájl formázását hagyd meg nekünk, ne válts át színes, kiemelt hátterű betűkre. Ahol ilyet találsz, ott mi állítottuk át, hogy könnyebben rendszerezni tudjuk a jelentkezéseket.

A választható könyvekről:

A versenyen olvasható könyv, e-book, és hangoskönyvet is hallgathattok, illetve van lehetőség újraolvasásra is, de mindenképpen új naplót várunk a teljesítéshez! Bármilyen nyelven lehet olvasni, de mivel senkitől sem elvárás a nyelvtudás, az olvasónaplókat mindenképpen magyar nyelven kell írni.

Az érvényes jelentkezés feltételei (hogy tiszta legyen):

1. Felvezetni az A listádat a közös fájlba.
2. Regisztrálni a fórumra.
3. E-mailben elküldeni nekünk:
     - A lista (és B lista)
     - Milyen nicknéven szerepelsz a listában? Milyen névvel regisztráltál a fórumra?
     - Blogcímed vagy egy jelzés, hogy e-mailben kívánsz teljesíteni.
   - És mindezt lehetőség szerint egy megbízhatóan működő, nem freemailes e-mail fiókból. Ha kétségeid támadnak, hogy az üzeneted elért-e hozzánk (mert pl. két napnál tovább nem válaszolunk), akkor küldd el a jelentkezésed facebookon keresztül is!

Végül a legfontosabb:

Regisztrálási határidő: 2014. november 02. 23:59 (eddig TILOS elkezdeni a listás könyvek olvasását!)
A Párbaj kezdete: 2014. november 03. 00:00
A Párbaj vége: 2015. október 02-ig 23:59

Mivel ez lesz az ötödik Párbaj, nyeremények tekintetében is készülünk néhány újdonsággal, amiket majd egy másik bejegyzésben részletezünk. A lényeg, hogy mi a helyetekben idén sem hagynánk ki. ;)

Párbajra fel!

Lanatie & Kerol & WildWorld

2014. október 13., hétfő

Finálé

Sziasztok!

Elérkezett a várva várt nap, már  mindenki tudja, hogy felajánlóinknak köszönhetően mi minden nyerhető meg idén, és gondolom, hogy már az eredményt is tűkön ülve várjátok.

Tegnap este lezajlott a sorsolás, a zsűri (azaz mi) is kiválasztotta, hogy kit szeretett a legjobban olvasni, és a résztvevők (azaz ti) is szavaztak, hogy ki volt szerintünk a legjobb.
Nekünk nem volt olyan könnyű dolgunk, 3 lehetséges befutó volt a listánkon, de végül este fél tíz körül megszületett az eredmény.

De nem is húzom tovább az időt, jöjjenek a nyertesek! :)

A közönségszavazáson nem volt túl aktív a csapat, a párbajt elkezdők számához képest csak 9 szavazat érkezett. A nyertes pedig 5 szavazattal Bandytha lett.

Három nevet sorsolt ki Lanatie a nagy kalapból, és ők nem mások, mint
Brigi, Ananiila és Zizu

És akkor jöjjön a zsűri kiválasztottja, aki nem más, mint Kaen.

Kérünk titeket, hogy a konyvmolyparbaj@gmail.com címre küldjétek el a postacímeteket, hogy a nyereményt mielőbb eljuttathassuk hozzátok.

Gratulálunk mindenkinek, készüljetek, nemsokára startol az 5. Könyvmoly Párbaj!

Lanatie videója a sorsolásról:
https://www.youtube.com/watch?v=Fq_NBO-hTzg&feature=youtu.be

Lanatie&WildWorld&Kerol